Učitelé

Gabriela Zoubková

    Poprvé jsem Sušici a okolí navštívila v roce 2000 a naprosto mě to tu uchvátilo. V roce 2001 bylo rozhodnuto. Opouštím svoje rodné Brno a hodlám se tu zabydlet. Za sebou mám studium Akademického gymnázia a DIFA JAMU, kde jsem vystudovala obor dramatická výchova.
    Začátky nikdy nejsou snadné, ale s podporou několika milých sušičáků začínám svůj obor vyučovat několik hodin na sušickém gymnáziu a v DDM. Časem svoje působení rozšiřuji až do Velhartic, kde pracuji jako učitelka na ZŠ. A už mám děti, dva kluky, se kterými strávím ty správné maminkovské začátky. Konec mateřské a já se vracím do Velhartic a věnuji se výchově dětí v MŠ. Při zaměstnání vystuduji VOŠ v Praze obor předškolní a mimiškolní pedagogika. Nic netrvá věčně a já se po čase kilometrově přibližuji Sušici do Hlavňovic. Zde momentálně pracuji jako učitelka v MŠ.
    Hledat mě ale na kopcích nemusíte. V Sušici mě můžete vídat při představeních divadelního ochotnického spolku Sušdivoch. Společně již uvedeme pátou premiéru. Někdy se mi zasteskne po "Príglu a šalinách", ale když to přijde, navštívím své příbuzné a kamarády v Brně a jsem blažená. Ráda se ale zase vracím do Sušice k "vošouchům a vrhlíkům". Těším se na nový začátek a to nyní v ZUŠ v Sušici!